MojAndroid

Pred dvoma rokmi sa prvýkrát objavili prvé telefóny projektu Android One spoločnosti Google. Projekt mal za cieľ priniesť lacné Android telefóny aj do rozvojových krajín. Aj z toho dôvodu ich hardware za moc nestál. Neskôr sa telefóny dostali aj do Európy a minulý rok sa dokonca objavil prvý skutočne dobre vybavený Android One telefón Xiaomi Mi A1. Používateľ s nickom AmirZ teraz vyextraktoval Android One Launcher práve z tohto modelu.

Launcher má dokonca funkčný Google Now, ktorý bežne na iných zariadeniach kvôli ochrane Googlu nefungoval. Rovnomenný používateľ v minulosti vyextrahoval aj Pixel Launcher z nových Pixelov a teraz dáva možnosť vybrať si z oboch launcherov a postup zverejnil na XDA. Launcher si môžete stiahnuť na tomto linku.

Zdroj: AndroidCommunity

18.1.2018
 • Libor

  Nefunguje na Nexus 5

 • Na co mi to bude?

  • Libor

   Tak mňe je to na nič keďže mám Google Launcher na Nexus 5 a tebe ak nepoužívaš smartfón Pixel alebo staršie Nexus ( Google zariadenia) , Xiaomi Mi A1 – (Android One)
   prípadne alternatívne ( tzv. takmer čistý operačný systém) – Nokia a Lenovo Moto tak určite odporúčam odskúšať už len pre čistý vzhľad a Asistenta Google . Ver alebo nie ale ak v budúcnosti možno budeš mať zariadenie bez bloatweru pochopíš hneď . – bez zbytočných aplikácií od výrobcu a pravidelné aktualizácie + najnovší operačný systém. Škoda len že projekt Nexus už skončil a Pixel je dosť drahý . Ešte spomeniem alternatívu ku Pixel launcheru – Nova launcher vo verzii Prime môžem len odporučiť . Tam sa dá upraviť všetko .

   • Mam Xiaomi Mi A1 Global a nemam v nom balast, ale mam pavidelne aktualizacie.

    • Libor

     Tak ho máš :-). Tiež som chcel kúpiť A1 , ale som rozbehal staručký NEXUS 5 . Bol 2 roky dozadu utopený . Teraz ide na parádu.

 • Patrik

  Když to narvu na xiaomi mi note 2 tak to poběží?

+