MojAndroid

Jednou z noviniek Androidu O je aj podpora pre knižnice emoji. Tie sa časom zvyknú meniť a dopĺňať aj o nové typy emotikonov. Nevýhodou je, že pre ich aktualizáciu je nutný update systému. Ak teda fungujete so staršou verziou Androidu, tak sa môže stať, že sa vám nezobrazia nové emotikony, ktoré nahradí len prázdne miesto. Nový Android O však tento problém vyriešil.

Google v novom OS umožní developerom aplikácií vložiť knižnicu s najnovšími emoji. Tie budú ale dostupné iba pre používateľov danej aplikácie. Nie je teda zaručené, že vývojári ich budú aktualizovať. Teda je hlavne na nich, aby používateľovi poskytli tie najnovšie emoji. V opačnom prípade sa môže stať, že ak nebude emoji podporované, zobrazí sa na miesto neho štandardný Android emotikon, ktorý sa môže od výzoru originálu odlišovať.  Samozrejme, nové knižnice s emoji sú podporované až od Androidu O, takže na starších verziách ich vývojári nebudú vedieť použiť. Viac informácií o použití novej knižnice nájdete na stránkach určených pre Android vývojárov.

Zdroj: androiddevelopers

 

 

18.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+