MojAndroid

Jednou z najpraktickejších funkcií Androidu je ovládanie hlasom. To je však, nanešťastie, dostupné iba pri pripojení zariadenia do internetu. Nová verzia aplikácie Google pre Android ale prináša podporu pre niektoré hlasové príkazy aj počas toho, ako je zariadenie offline.

google-ovladanie-hlasom-offline

Náš tip
Google prináša rýchlejšie a presnejšie vyhľadávanie hlasom

 

Povolené príkazy sú však len tie, na ktoré netreba pripojenie k internetu. Tie dokonca fungujú aj počas toho, ako je zariadenie v leteckom móde. Ide napríklad o príkazy na otvorenie aplikácie, zmenu hlasitosti, či prepínače Wi-Fi, Bluetooth a svietidla. Google dokonca vo svojej aplikácii na hlasové ovládanie ponúka aj tipy pre offline príkazy. Nová verzia aplikácie však má stále problém s niektorými hlasovými príkazmi a nefunguje úplne korektne. Treba tak zrejme počkať na ďalšiu aktualizáciu, ktorá to opraví a pridá ďalšie možnosti. Nám zatiaľ aktualizáciu Google aplikácie obchod Play neponúkol, no veríme, že sa aktualizácie dočkáme v najbližších hodinách.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Peter Isemann, AndroidAuthority

 

29.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+