MojAndroid

Spoločnosť Google sa rozhodla, že pomôže vylepšiť úspešnosť záchranárov pri odpovedaní na núdzové volanie. Telefonovanie na núdzovú linku totiž prichádza často pod stresom či v nebezpečenstve. Zároveň je ale potrebné, aby volajúci uviedol presnú polohu a tým zvýšil šance záchranárov včas odpovedať na volanie. Google chce vylepšiť práve tento prvok, a to vďaka automatickému odosielaniu polohy.

Náš tip
Google Mapy odteraz zobrazujú prehľadnejšie mapy a zaujímavé miesta

Táto poloha by mala byť zistená na základe kombinácie údajov z Wi-Fi, GPS a lokalizácie pomocou mobilných vysielačov. Aktuálne sa tiesňové linky často sústreďujú iba na informácie z mobilných vysielačov, ktoré môžu mať niekoľkokilometrové pokrytie. Presná poloha nikdy nebude v rukách Google, ale bude priamo sprostredkovaná záchranárskym zložkám, ktoré tak vedia zareagovať oveľa presnejšie, aj keď vy sami neviete, kde presne sa nachádzate.

Nové funkcie sa začínajú používať vo Veľkej Británii a Estónsku a okrem iných spoločností sa do projektu zapojili aj operátori Vodafone a O2. Ak bude ale testovacia prevádzka úspešná, je veľmi pravdepodobné, že takéto automatické odosielanie polohy sa stane úplne bežnou záležitosťou všade vo svete.

Zdroj: Google Europe Blog

28.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+