MojAndroid

Už čoskoro budú káble pripojené do smartfónov minulosťou. Do popredia sa tlačí bezdrôtové nabíjanie, bezdrôtový prenos súborov a rozhodne sú na vzostupe aj bezdrôtové slúchadlá. Uvedomuje si to aj Google, ktorý sa rozhodol zapracovať na lepšom prenose zvuku z Androidu O do bezdrôtových slúchadiel.

Náš tip
Všetky novinky týkajúce sa systému Android O nájdete na tomto odkaze

Kvalitnejší prenos zvuku do bezdrôtových slúchadiel bude Android O ponúkať vďaka pomoci spoločnosti Sony, ktorá do Androidu O pridala “30 vylepšení zvuku” a odstránila “približne 250 bugov spojených so zvukom”. Dôraz bol pritom kladený na prenos zvuku v high-res kvalite cez Bluetooth pomocou technológie LDAC. Práve LDAC je základným kameňom úspechu, pretože cez Bluetooth umožňuje prenos kvalitnejšieho streamu hudby (až do 990 kbps) spolu so zachovaním nízkej latencie. Má to však aj svoju nevýhodu – ak chcete naplno využiť možnosti LDAC, musia ho podporovať vaše slúchadlá. A takéto slúchadlá nie sú vôbec lacnou záležitosťou.

Okrem LDAC bude Android O podporovať aj aptX a aptX HD

Ak vám je skratka LDAC známa, je to zrejme preto, že túto technológiu už dnes podporujú niektoré zariadenia od Sony. Jej implementácia do Androidu O je dôležitá aj z hľadiska toho, že výrobcovia čoraz častejšie do svojich zariadení nevkladajú 3,5 mm audio jacky. Je tak potrebné, aby bol zabezpečený kvalitný prenos hudby aj bez káblového pripojenia slúchadiel.

Zdroj: Sony, AndroidPolice

22.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+