MojAndroid

Smartfóny Sony možno nie sú najpredávanejšie na svete, no fanúšikovská základňa výrobcu je veľmi silná. Vďačí za to rôznym prvkom, ako napríklad nástroju na tvorbu tém. Ten je v smartfónoch ešte od čias značky Sony Ericsson a umožňuje používateľom vytvoriť si úplne vlastné témy, ktoré menia vzhľad mnohých prvkov prostredia. Teraz to vyzerá tak, že podobný nástroj na tvorbu tém uvidíme aj v systéme Android O.

Nová úroveň prispôsobenia

Naznačuje to zmenený vzhľad lišty s rýchlym spustením. Odborníci na stránke XDA odhalili prepojenie zmeny vzhľadu tejto lišty s nástrojom na tvorbu RRO tém, ktorý používajú aj zariadenia Sony Xperia. Hoci zatiaľ ešte nie je nič potvrdené, všetko vyzerá tak, že tento nástroj uvidíme aj v čistom Androide.

Zatiaľ nič nie je oficiálne

Prispôsobovanie vzhľadu prostredia patrí dlhodobo medzi prednosti systému Android, aj keď veľkú časť práce robili výrobcovia so svojimi vlastnými nadstavbami. Až doteraz nebolo možné jednoducho použiť vlastnú grafickú tému v čistom systéme Android. Témy v zariadeniach Sony Xperia dokážu meniť vzhľad skutočne mnohých častí systému. Vytvoriť takúto tému je tiež veľmi jednoduché, a tak sa môže každý používateľ naplno realizovať.

Uvidíme, či to Google s touto funkciou myslí vážne. Ak by to tak bolo, určite by sme to s nadšením privítali a spolu s nami mnohí ďalší fanúšikovia čistého Androidu.

Zdroj: XDA via Android Community

22.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+