MojAndroid

Včera sme sa nečakane stali svedkami predstavenia prvej developerskej verzie Androidu O. Ten je síce dostupný len ako vývojárska verzia pre vybrané Nexus a Pixel zariadenia, no ukazuje nám, kde sa bude uberať vývoj nášho obľúbeného operačného systému v najbližšom období. A jednou z funkcií, ktorú do Androidu možno Google implementuje, budú témy.

Napovedá tomu nová možnosť v nastaveniach systému (sekcia Displej), ktorá umožňuje zvoliť tmavú alebo svetlú tému. Ich prepnutím sa síce zmení len vzhľad notifikačnej lišty, no keďže ide o prvú developerskú verziu, je jasné, že ide len o ukážku toho, čo nový Android O “dokáže”. Google túto funkciu môže v ďalších verziách odstrániť, alebo rozvinúť do komplexnejšej podoby. Každopádne, jednou z možností je aj podpora tém tretích strán, ktorá by natívnemu Androidu rozhodne pomohla. A potešila by používateľov.

Náš tip
Android O: Ďalšia beta verzia príde koncom mája, tá finálna až po lete

S myšlienkou tém sa Google pohráva už dlhšie. Už Android 7.0 Nougat v developerskej verzii ponúkal možnosť zapnúť tmavú tému systému a táto možnosť sa teraz objavila aj v novom Androide O. Navyše, témy nadstavby dnes ponúka takmer každý lepší výrobca Android zariadení, a tak nevidíme dôvod na to, aby ich neponúkal aj Google. Aký je váš názor na túto “funkciu”? Prijali by ste, keby sa v natívnom Androide dali prepínať viaceré témy?

Zdroj: AndroidPolice

22.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+