MojAndroid

Operačný systém Android O je už dostupný v Beta verzii pre novšie zariadenia Nexus a Pixel. Mnohí používatelia po celom svete môžu systém testovať, a to bez toho, aby bolo vôbec jasné, aké číselné označenie systém ponesie. Samozrejme, nejde o nič extrémne dôležité, no je to zaujímavá informácia, ktorá je s prichádzajúcou aktualizáciou často záhadou. Teraz sa zdá, že záhada je rozlúštená a Android O takmer určite ponesie označenie Android 8.0.

Náš tip
Android O bude rýchlejší, šetrnejší bude aj k batérii | Google I/O 2017

O tomto označení sa špekuluje už dlhšie, no zatiaľ sme nemali žiaden hmatateľný dôkaz. Počas konferencie Google I/O 2017 sa však na viacerých screenshotoch systému objavil čas 8:00, čo v prípade Google nikdy nie je náhoda. Aj v minulosti sme zo zobrazeného času mohli vyčítať, aké označenie prinesie nová verzia systému Android.

Ani toto ale nie je skutočný dôkaz. Google sa s fanúšikmi v minulosti neraz zahrával, a tak by zrejme nikto nedal ruku do ohňa iba na základe času na screenshotoch. Pokiaľ si ale internetový gigant z fanúšikov skutočne nechce vystreliť, môžeme s určitosťou tvrdiť, že nový Android O skutočne ponesie označenie 8.0. Dôkaz o tom nájdeme v rozbore APK súboru najnovšej aktualizácie aplikácií Google Fotky a Google Keep. Obe majú vo svojom kóde referenciu k novému buildu s označením 26, čo zodpovedá Androidu O. V rovnakom riadku kódu ale nájdeme referenciu pre zobrazenie na úrovni používateľského prostredia, kde sa nachádza text “8.0.0”.

Je teda viac ako pravdepodobné, že nový Android O ponesie označenie Android 8.0. Stále ale nevieme, čo sa ukrýva za písmenkom “O”. Vzhľadom na celosvetovú popularitu sušienok Oreo ale môžeme predpokladať, že nový Android O sa nebude volať “orechový závin”.

Zdroj: XDA

5.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+