MojAndroid

Aj vy sledujete novinky okolo nového Androidu O s otvorenými ústami a len ticho závidíte majiteľom Nexus a Pixel zariadení, ktorí si nový Android už môžu aj vyskúšať? Už nemusíte. Šikovný používateľ XDA fóra s prezývkou linuxct totižto prináša port launchera z Androidu O pre všetkých majiteľov zariadení s Androidom 6.0.1+.

Dopredu upozorňujeme, že ide o testovaciu verziu aplikácie, v ktorej nemusí fungovať všetko tak, ako by malo. Pred jej inštaláciou je tiež nutné odinštalovať akýkoľvek Pixel launcher z vášho zariadenia a pri spúšťaní aplikácií je možné, že pri prvom spustení vám aplikácia ukáže chybovú hlášku. Je potrebné minútu počkať a aplikáciu spustiť znovu. Inak by mal launcher fungovať ako každá iná náhrada nadstavby vášho systému.

Náš tip
Google predstavil Android O. Poznáme detaily + linky na stiahnutie

Android O launcher si môžete stiahnuť priamo z XDA fóra vo forme APK súboru. V priloženom vlákne nájdete aj všetky dôležité informácie o tomto “porte” launcheru z nového Androidu, ako aj skúsenosti samotných používateľov. Ak sa aj vy rozhodnete tento launcher vyskúšať, napíšte nám, či vám funguje korektne.

Zdroj: XDA

25.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Vlado

  1.
  Stále sa snažím pochopiť zmysel portácie “šikovného používateľa XDA fóra”. Originál Pixel Launcher O je dostupný tu: http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/pixel-launcher/pixel-launcher-o-3743572-release/pixel-launcher-o-3743572-android-apk-download/
  Nie je nutná žiadna portácia, alebo prepisovanie minSdkVersion, pretože tá je už nastavená na hodnotu 21, teda launcher je kompatibilný od verzie Androidu 5.0 Lollipop.
  2.
  Obrázok v článku nabáda k myšlienke, že uvedený lancher by mohol mať vplyv na zmenu témy prostredia nastavení telefónu, lišty rýchleho prístupu, lišty stavov a notifikácií. Uvedené systémové náležitosti žiadny launcher nezmení.
  :)

 • Libor

  Tiež aj mňe to Vlado napadlo . Je to riadba blbosť tento Launcher .A naviac nefunguje počasie na domovskej obrazovke vo vyhladávacej lište .

  • Vlado

   Launcher mám ten neupravený z APKMIRROR. Počasie funguje ak je zapnutá GPS. Nemusí fungovať na všetkých telefónoch. Napr. na XPERIA X s Androidom 7.0 ide, ale na Samsung Galaxy S3 s Androidom 7.1.1 nejde. https://uploads.disquscdn.com/images/9725d60d7c406cd5fb2c35e6f04bac5bd35294ad6d79089998d0a3452973321a.png

   • Libor

    Dík za info .Mám brandovaný smartfón Orange Neva 80 (ZTE) a nefunguje . Staršia verzia Pixel launcheru bez problémov. Som zvedavý na daľšiu verziu.

   • Martin Maličký

    Tak na Galaxy S3 predpokladám, že je použitý Lineage a skús si nájsť Flashable zip a potom ako systémová by ti malo ísť.

    • Vlado

     Áno, LOS 14.1. Vďaka za radu, ale myslím, že na odskúšanie to postačí aj ako APK bez počasia. Aj tak radšej používam NOVA Launcher, kde počasie funguje a úplne najobľúbenejší mám odblokovaný Xperia HOME Launcher Beta :)

 • KalichVydra

  Nova launcher je top.

 • Vyskúšal som a je to nič moc. Spokojný som so stock launcherom.

 • IQLogic

  Ideálne počkať kým sa zmeny dostavia do NOVA Launcheru :)

 • Simcisko

  Máte prosím nápad ako sa v tomto launchery dostal k ľavej obrazovke s Google now? Mam ju zapnutú, ale nie je tam.

+