MojAndroid

Google zverejnil tretiu verziu developer preview systému Android O, a tak sme sa dozvedeli ďalšie informácie o novom operačnom systéme. Okrem noviniek pre aplikáciu Hodiny sa v systéme objavili zmeny v notifikačnej lišty pri prehrávaní hudby. Lišta pre ovládanie hudby bude po novom kopírovať farbu a vzhľad pozadia albumu, z ktorého pochádza práve prehrávaná skladba.

Ide tak iba o drobnú kozmetickú úpravu, ktorá ale spríjemní používanie zariadenia pri počúvaní hudby. Vďaka tomuto grafickému prvku budete možno vedieť lepšie rozoznať prehrávanú skladbu a aj lepšie posúdiť, či sa práve hodí k vašej aktuálnej nálade.

Zatiaľ nie je úplne zrejmé, ktoré aplikácie budú túto funkciu podporovať. V testovaniach fungovali štandardné aplikácie ako Hudba Google Play či Spotify, no je otázne, či budú novinku podporovať aj klasické prehrávače hudby uloženej v zariadení. Viac sa zrejme dozvieme pri oficiálnom predstavení systému. Okrem iného nová developer verzia potvrdzuje, že systém ponesie označenie Android 8.0.0, čo sme už ale na 99 % mali potvrdené.

Zdroj: DP3 Download, DP3 Release Notes, Android Developers via Android Police, 2

9.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+