MojAndroid

Google včera znenazdajky predstavil nový Android O, a hoci ide stále iba o skorú testovaciu verziu, už teraz ponúka množstvo noviniek. Google nový DP (developer preview) Androidu O zatiaľ neodporúča pre denno-denné používanie a je určený najmä na testovacie účely pre vývojárov aplikácií. Ak ale patríte medzi tých, čo radi experimentujú, môžete si ROM s týmto Androidom stiahnuť a nainštalovať aj vy.

Len aby bolo jasné, Google tak skoro ďalšiu beta verziu tohto systému nevydá. Ďalší inkrementálny update s opravami chýb a prípadne novými funkciami, je naplánovaný na koniec mája alebo začiatok júna. O mesiac neskôr má Google zverejniť finálne API a SDK. V tomto čase už budú môcť developeri v obchode Play publikovať svoje aplikácie s novými funkciami, ktoré bude podporovať nový Android O.

Celkovo Google vydá až 4 DP verzie s tým, že tá finálna príde až v priebehu jesene. Pravdepodobne niekedy v októbri alebo novembri, kedy Google zvykne uviesť nové zariadenia a spolu s nimi aj nový Android.  Mimochodom, Google Android O neponúka v rámci svojho beta programu, ale iba ako ROM súbory, ktoré musíte flashnúť.

Zdroj: androidpolice

22.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+