MojAndroid

Nový Android O je už za dverami a každý týždeň sa dozvedáme o ďalších funkciách najnovšej verzie zeleného robota. Tentokrát vyšla na povrch informácia o novej ikonke pre hodiny. Chris Lacy, vývojár populárneho Action Launcheru, našiel pár zaujímavostí v APK súbore hodín pre Android O. V manifest.xml objavil vrstvy hodín, minút a sekúnd s predvolenými hodnotami. Ikonka má navyše oddelené obrázky pre pozadie a ostatné elementy.

Na základe týchto informácií usúdil, že nová ikonka hodín bude pomocou animácie ukazovať aktuálny čas. Fungovať by to malo ako na ploche, tak aj v hlavnom menu s aplikáciami.

Ak si chcete vyskúšať novú animovanú ikonku už teraz, tak stačí stiahnuť najnovšiu verziu Action Launcheru, kde Chris použil práve túto animáciu z Android O. Animované hodiny vám budú fungovať na zariadeniach s Androidom 5.0+.

Verzia: 34.2
Aktuálna cena: Zdarma

28.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+