MojAndroid

Možno ste si všimli už aj vy, že najpoužívanejší mobilný a desktopový operačný systém spolu komunikujú stále lepšie a lepšie. Vo veľkej miere za to môže fakt, že Microsoft už pred istým časom definitívne priznal porážku a so svojou vlastnou verziou mobilného operačného systému sa stiahol do úzadia. Ako totiž uviedol Bill Gates, v konkurencii systémov Android a iOS už nie je pre ďalšieho veľkého hráča miesto.

Umožní vám to appka Váš telefón

Microsoft teda miesto bezhlavého súperenia s konkurenciou začal viac pracovať na tom, v čom sa cíti ako ryba vo vode. Reč je, samozrejme, o desktopovom systéme Windows. Jeho najnovšia verzia označená číslom 10 už viac ako rok dozadu predbehla extrémne populárny Windows 7. Môže za to jej pravidelné vylepšovanie a pridávanie nových funkcií či aplikácií. Jedna z aktualizácií tohto čoraz obľúbenejšieho systému doň priniesla aj appku s názvom Váš telefón. No a jej najnovší update zase túto aplikáciu obohatil o novú užitočnú funkciu.

Vďaka nej sa vám priamo vo vašom počítači zobrazia notifikácie z vášho smartfónu. Ak tieto notifikácie označíte za prečítané v počítači, zmiznú aj z vášho smartfónu. Samozrejme to však funguje aj opačne. Dokážete tým ušetriť čas, keďže pri práci s počítačom nebudete viac nútení vyberať telefón zo svojho vrecka. Okrem toho ale budete môcť na správy z komunikačných aplikácií aj odpísať. To však nie je všetko a v budúcnosti má byť táto aplikácia obohatená o ďalšiu funkciu spojenú s upozorneniami.

Zrkadlenie smartfónu do počítača

Pri otvorení špecifických upozornení cez aplikáciu Váš telefón, sa vám v nej zobrazí zrkadlený obsah z vášho telefónu. V počítači teda uvidíte prostredie smartfónu, ktoré budete môcť ovládať myšou a klávesnicou. Ak chcete túto novinku vyskúšať, musíte mať nainštalovaný Windows 10 spolu s updatom z apríla 2018. Zároveň potrebujete najnovšiu verziu aplikácie Váš telefón, ktorú si môžete stiahnuť tu.

4.7.2019
Zdroj: Engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+