MojAndroid

Chcete vidieť upozornenie o prichádzajúcom hovore, SMS správach, dochádzajúcej batérií a omnoho viac, priamo na svojom počítači? Open source aplikácia pre mobilné zariadenia nazvaná Android Notifier práve toto dokáže prepojením notifikačného systému vaášho telefónu s notifikačným systémom na vašom počítači. Na počítačoch Mac využíva obľubenú notifikačnú aplikáciu, Growl, ktorej tvorcovia tvrdia, že verzia pre Linux bude už čoskoro k dispozícii a stále hľadajú dobrovoľníkov, ktorí by pomohli s vývojom verzie pre Windows.

Ak patríte medzi používateľov Windowsu alebo Linux, nezúfajte! Existuje aj aplikácia pre vás – volá sa Android-Notifier-Desktop a podporuje aj platformy, na ktoré Growl zatiaľ “nemôže.”

Či už často počúvate hudbu na slúchadlách alebo jednoducho máte radi všetky notifikácie pekne pohromade, Android Notifier je tu práve pre vás. Nastavenie je jednoduché: stiahnite a nainštalujte si Android Notifier z Android Marketu do telefónu, a Android-Notifier-Desktop na svojom počítači. Treba nastaviť zopár vecí, ale nič zložité – podrobné inštrukcie sú k dispozícii na stránke projektu.

Notifikácie sa dajú posielať cez Wi-Fi alebo Bluetooth, posielanie cez USB je ešte stále v nedohľadne. Dá sa nastaviť, ktoré zo 4 notifikácií chcete prijímať:

  • prichádzajúci hovor
  • SMS správa
  • stav batérie
  • správy v odkazovej schránke

Nastavenie Bluetooth je úplne jednoduché, Wi-Fi je trošku zložitejšie, lebo má viacej možnosti, ale nie je to nič náročné – my sme len vybrali sieť, ku ktorej sa má telefón pripojiť. Android Notifier je podľa nás jedna z veľmi podarených aplikácií – pridali by sme ešte funkciu, aby telefón posielal upozornenie automaticky, keď je v nabíjačke.

22.9.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+