MojAndroid

Nie, nežartujeme. Vo vývoji je projekt Sandcastle, ktorý umožní inštalovať Android na iPhone. Momentálne je najlepšie podporovaný asi iPhone 7, aj to s množstvom obmedzení.

Nie je podporovaná GPU, audio výstup, mobilná sieť, Bluetooth, fotoaparáty ani Google aplikácie. Je to vlastne zázrak, že ten systém vôbec beží. Problémy so stabilitou tu nielen že sú, ale v tomto stave sú priam očakávané. Ďalší problém je, že o celý systém prídete, ak reštartujete svoje zariadenie. Výhodou však je to, že o iOS neprídete, takže ak chcete vrátiť všetko späť, je to jednoduché.

Čo je podporované v jednotlivých verziách iPhoneov a čo nie.
Čo je podporované v jednotlivých verziách iPhoneov a čo nie.

Android Police spomína, že toto nie je prvý pokus o inštaláciu Androidu na iPhone. Prvé pokusy tu boli už v roku 2010, kedy sa to podarilo ešte na pôvodný iPhone a iPhone 3GS. Vlastne tvorcovia projektu Sandcastle sú rovnakí ľudia, ako tí, čo stoja za týmito pokusmi. Tento projekt má teda už viac než 10 rokov.

Ak si to chcete vyskúšať, môžete tak urobiť na oficiálnej stránke projektu. Potrebujete na inštaláciu Mac a jailbreak s názvom checkra1n. Inštalácia je prekvapivo jednoduchá a väčšinu práce za vás odvedú skripty. Získate tým niečo neuveriteľné – skutočný Android na iPhone.

Varovanie: Skúšajte to len na vlastnú zodpovednosť a berte do úvahy, že hardvér môžete trvalo poškodiť.

Ako to celé vyzerá si môžete pozrieť na videu:

5.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+