MojAndroid

Operačný systém Android N by mal priniesť hneď niekoľko zaujímavých noviniek. Teraz sa objavili informácie o tom, že zmenené by mali byť aj navigačné tlačidlá v systéme. Tie prešli výraznou zmenou v systéme Android Lollipop a teraz sa zdá, že nového dizajnu sa dočkáme aj v pripravovanej verzii.

Náš tip
Google zverejnil Android N Developer Preview 4. Vieme, aké novinky prináša

Android N tlacidla

Podľa všetkého by tlačidlá v systéme mali byť úplne biele, no zachovajú si aktuálny tvar. To znamená trojuholník pre návrat späť, kruh pre tlačidlo Domov a štvorec pre menu s multitaskingom. Po novom budú ale tieto geometrické útvary vyplnené bielou farbou. Stredné tlačidlo Domov okrem toho ponúkne farebné animácie vždy, keď ho stlačíte a podržíte, pričom táto funkcia v súčasnosti aktivuje Google Now on Tap. Je tiež možné, že Google chce novou animáciou zvýrazniť túto funkciu, ktorú možno v novej verzii systému ešte vylepší. Čo vravíte na nové tlačidlá? Pozdávajú sa vám, alebo ste mali radšej predchádzajúcu verziu? Dajte nám vedieť v diskusii pod článkom.

Náš tip
HTC potvrdilo Android N pre svoje vlajkové lode

Zdroj: Android Police via Android and Me

25.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+