MojAndroid

V rámci konferencie Google I/O nás spoločnosť vyzvala k tomu, aby sme sami navrhli meno pre operačný systém Android N. Predstavitelia spoločnosti povedali, že sa nevedeli rozhodnúť a preto potrebujú aj inšpiráciu od nás. Ubehlo iba niekoľko týždňov a teraz sa zdá, že Google je blízko k tomuto rozhodnutiu, keďže hlasovanie na oficiálnej stránke zastavil.

Ak teraz zavítate na stránku android.com, privíta vás hláška, ktorá vám poďakuje za váš nápad s menom pre nový operačný systém a uistí vás v tom, že oficiálne pomenovanie bude vybraté a oznámené svetu už čoskoro. Presný dátum zatiaľ nepoznáme, no podľa všetkého by to nemalo trvať viac ako niekoľko týždňov. Google nám tiež nechal aj niekoľko post-it papierikov na vyššie spomínanej stránke, ktoré zobrazujú niektoré z navrhovaných možností. Zatiaľ ale nemáme žiadnu indíciu o tom, ku ktorej z možností sa spoločnosť prikláňa. Na oficiálne pomenovanie nového Androidu si tak budeme musieť ešte chvíľu počkať. Ako by sa mala spoločnosť rozhodnúť a ktorá z alternatívnych možností je podľa vás najvhodnejšia? Dajte nám vedieť v diskusii pod článkom, aký názov by mal nový Android N niesť podľa vás.

Zdroj: Android via Android Authority

9.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+