MojAndroid

Len pred pár dňami sme vám priniesli článok o tom, ako by mohla vyzerať funkcia 3D Touch na Android zariadeniach a dnes vám prinášame informáciu o tom, že v kóde nového Androidu N sa nachádza zmienka o podpore pre displeje citlivé na tlak. V kóde nenájdete zmienku presne o tejto funkcii, ale o funkcii s názvom Launcher shortcuts, ku ktorej je aj popis v znení: “definuje skratky, ktoré môžete použiť v launcher na pomoc pri rýchlejšom vykonaní príkazu”.

Po tom, ako redakcia zahraničného webu Phandroid demonštrovala, ako by 3D Touch mohol fungovať, sa rozhodli páni z The Verge opýtať na implementovanie tejto funkcie priamo Googlu. Ich odpoveď znela – áno, chceme vytvoriť funkciu podobnú 3D Touch. Zástupcovia Googlu potvrdili, že viacerí výrobcovia Android zariadení chcú, aby Android natívne podporoval displeje citlivé na dotyk. Dnes už takýto displej reálne nájdeme napríklad v smartfóne Huawei Mate S, no jeho využitie je nateraz veľmi obmedzené.

Náš tip
Android N Developer Preview 2 je dostupný na stiahnutie. Prináša niekoľko noviniek

Podpora priamo v natívnom Androide by túto funkciu a možnosť alternatívneho ovládania zariadenia určite viac rozšírila a začali by sa o ňu zaujímať aj vývojári aplikácií tretích strán. Google sa však nevyjadril, kedy a v akých zariadeniach bude táto funkcia dostupná, no podľa prvotných informácií by to mal podporovať už Android N. Podľa vyjadrení Googlu ale bude podpora pre 3D Touch prospešná obojstranne – ak ju totižto bude Android natívne podporovať, je väčšia šanca, že sa výrobcovia v budúcnosti priklonia práve vďaka tomu k implementácii Androidu do svojich nových zariadení. Sami sme zvedaví, kedy 3D Touch prinesú prvé Nexusy.

Zdroj: TheVerge

18.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+