MojAndroid

Len pred pár dňami Google uvoľnil pre niektoré Nexus zariadenia možnosť nainštalovať si prostredníctvom OTA aktualizácie Developer Preview verziu operačného systému Android N. Medzičasom prešla aktualizácia mnohými zariadeniami a mnohí si vyskúšali novinky, ktoré Google pripravuje. Okrem spoznávania noviniek však používatelia oznamujú aj niekoľko bugov a poukazujú aj na dve podstatné chyby, ktoré síce neovplyvňujú samotný beh systému, objavujú sa ale pri inštalácií alebo naopak pri rollbacku, teda pri pokuse vrátiť sa na svoj pôvodný operačný systém.

Prvou chybou je nemožnosť vrátenia sa z Developer Preview na operačný systém Android 6.0 Marshmallow. Chyba sa prejavuje absenciou samotnej aktualizácie, čo znamená že v momente kedy požiadate o rollback zariadenia prostredníctvom stránky, na zariadenie sa vám nezačne načítať aktualizácia na váš pôvodný operačný systém. Správne funguje aktualizácia aj rollback tak, že si na stránke buď zažiadate o OTA update na Developer Preview, alebo naopak o OTA update na vašu pôvodnú verziu. V tomto prípade druhý spomínaný spôsob nefunguje.

Náš tip
Čo prináša Android N Developer Preview ?

Druhý problém je o niečo zložitejší. Podľa niektorých informácií od užívateľov sa pri aktualizácii poruší operačný systém a pri samotnom procese sa nepodarí odomknúť bootloader. Tento problém je samozrejme omnoho zložitejší na vyriešenie. Kým prvý problém je možné vyriešiť “tvrdým” prepálením softvéru, v tomto prípade sa z dôvodu ne odomknutia bootloadera nedarí ani táto možnosť. Aktuálne riešenie je predmetom horúcej diskusie na diskusných fórach.

Preto v prípade ak nemáte skúsenosti s aktualizáciami nekompletných a testovacích verzií operačného systému Android, alebo by ste si v prípade spomínaných chýb nevedeli dať rady, inštaláciu nového Androidu N by sme vám radšej neodporúčali.

Náš tip
Ako stiahnuť Android N cez Android Beta Program | NÁVOD

Náš tip
TOP 7 najlepších funkcií nového Androidu N

14.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+