MojAndroid

Šťastní majitelia smartfónov s aktualizáciou na najnovší systém Android Marshmallow možno nemajú toľko veľa dôvodov na radosť. Niektorí užívatelia totiž nahlásili, že aktualizácia im znefunkčnila hodiny na telefóne. Čas sa niektorým posunie aj o 30 minút v priebehu 24 hodín, takže nejde o žiadnu malú chybu.

Ide o to väčší problém najmä v súčasnosti, keď sa na presný čas výrazne spoliehame a ani nepomyslíme na to, že by nás v tom mohlo naše zariadenie sklamať. Ďalším problémom je to, že systémový čas ovplyvňuje všetko dianie v telefóne a okrem nepresného času môže narobiť problémy aj vo vašom kalendári a ďalších aplikáciách.

Užívatelia hlásia, že zapnutie letového režimu tento problém vyrieši, no najspoľahlivejšou opravou je reštart zariadenia. Treba mať ale na pamäti, že ani jedna z týchto metód neodstráni problém na trvalo. To vyrieši zrejme až ďalšia aktualizácia, no keďže tento problém hlásia užívatelia rôznych zariadení, je možné, že chyba je zakorenená priamo v systéme Android a riešenie bude musieť nájsť Google.

Zdroj: Android Issue Tracker via Cult of Android

14.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+