MojAndroid

Vedeli sme, že tento deň raz príde. Neustále rozrastajúci sa  Android, dosiahol ďalší míľnik v počte publikovaných aplikácií na Android Markete. Tých bolo podľa dát spoločnosti Research2Guidance zo septembra viac ako pol milióna. Pomaly sa tak vyrovnáva rozdiel medzi Androidom a iOS. Apple vo svojom AppStore zaznamenal približne 600.000 aplikácií, no s tempom, ktorým vývojári vytvárajú aplikácie pre Android, by sme toto číslo mohli už čoskoro dobehnúť.Priemerne na jedného Android developera pripadá publikovanie šiestich aplikácií – pri iOS sú to len štyri.

Na druhej strane ostáva otázka kvantity a kvality. Zatiaľ, čo Apple kontroluje každú aplikáciu, ktorá sa na AppStore dostane, Google je v tomto smere otvorenejší. Zaujímavé sú najmä čísla, ktoré hovoria o 37% odstránených aplikácií z Android Marketu, zatiaľ čo z AppStore bolo stiahnutých len 24% .

Zdroj: phandroid.com

22.10.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+