MojAndroid

Lookout identifikoval nového Android trojana GGTracker, ktorý sa automaticky stiahne do používateľského telefónu pri navštívení webovej stránky, ktorá je napodobeninou Android Marketu. Trojan je potom schopný využívať prémiové SMS bez vedomia obete. Že niečo nie je v poriadku zistíte až na faktúre od vášho mobilného operátora – nemilé prekvapenie. Trojan je nebezpečný najmä pre obyvateľov USA.

Samotná aplikácia sa nenachádza na Android Markete, ale miesto toho využíva reklamu vo vnútri aplikácií. Po kliknutí na ňu budete presmerovaný na web stránku, ktorá imituje Android Market. Záškodná stránka vás láka na nainštalovanie aplikácie pre šetrenie batérie “Battery Saver” alebo na porno aplikáciu “Sexy Pics”. Akonáhle ju však nainštalujete, aplikácia vás zaregistruje pre využívanie prémiových SMS služieb.

Ochrana proti GGTracker je jednoduchá. Stačí si nainštalovať bezpečnostnú aplikáciu (antivírus) Lookout a proti tejto hrozbe ste chránení. Nie vždy je však dobré spoliehať sa iba na takéto aplikácie a treba si dávať väčší pozor a nedôverovať podozrivým stránkam.

Ak vás zaujíma, ktorý antivírus vás najlepšie ochráni, prečítajte si naše porovnanie MojAndroid.sk porovnanie antivírusov: ako si ochrániť môj Android a článok o antivíruse od Esetu MojAndroid.sk exkluzívne: vyskúšajte nový Eset Mobile Security beta.

Zdroj: mylookout.com

22.6.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+