MojAndroid

V aktuálnom čísle Android Magazínu si môžete prečítať náš prehľad aplikácií, ktoré majú spoločný jeden hlavný znak – rôznym spôsobom sa týkajú potravín. Jedným z najlepšie hodnotených programov v tomto zozname je aplikácia Lepšie potraviny od slovenského vývojára Petra Bartoša. Jej podrobnejší opis si môžete prečítať v spomínanom prehľade aplikácií, kde sa nachádza na prvom mieste, takže len pripomenieme, že sa jedná o užitočnú aplikáciu, ktorá umožňuje rýchlym a jednoduchým spôsobom nahlásiť problematické potraviny v obchodoch priamo Štátnej veterinárnej a potravinovej správe (ŠVPS).

Náš tip
Nakupujeme s Androidom – prehľad aplikácií o potravinách

V súvislosti s témou a spomínanou aplikáciou sme teda o rozhovor požiadali priamo jej autora, Petra Bartoša, ktorého sme sa pýtali na detaily ohľadom aplikácie, ale tiež iné projekty, na ktorých pracuje.

Môžete na úvod čitateľom o sebe prezradiť niečo viac  z pracovnej oblasti – čomu sa venujete a aké sú vaše pracovné skúsenosti s platformou Android?

Aktuálne sa živím vývojom mobilných aplikácií na zakázku pre rôzne firmy zo Slovenska aj zo zahraničia. Za posledné 3 roky som ako freelancer vyvinul niečo cez 30 natívnych aplikácií na zakázku a zopár menších vlastných projektov. Pri vývoji sa zameriavam hlavne na kvalitný UX design a optimalizáciu aplikácií naprieč rôznym Android zariadeniam.

Peter Bartoš
Peter Bartoš

Jedným z vašich výtvorov je projekt Lepšie potraviny, zahŕňajúci stránku na Facebooku a Android aplikáciu. Čo bolo motívom na vytvorenie práve takéhoto projektu?

Aplikácia Lepšie Potraviny vznikla na podnet výsledkov kontroly kvality potravín vo februári 2013, ktorú som zachytil v médiách. Kontrola zaznamenala problémy a nezrovnalosti až vo vyše 65% supermarketov. Povedal som si, že by sa dal dohľad nad obchodmi zvýšiť, ak sa aktívne zapoja aj nakupujúci. Aplikácia im umožňuje jednoducho poslať správne vyplnenú sťažnosť, do ktorej môžu s niekoľkými klikmi priložiť aj fotodokumentáciu. Tým pádom môžme rozšíriť základňu agentov kontrolórov :)

Ako dlho trvalo vytvorenie aplikácie? Narazili ste prípadne pri jej vytváraní na nejaké problémy?

Prvá jednoduchá verzia aplikácie vznikla v priebehu víkendu. Som zástanca postupného vývoja s viacerými iteráciami, takže ďalšie funkcie som dopĺňal postupne podľa spätnej väzby od používateľov.

Zvyšok rozhovoru si môžete prečítať v aktuálnom čísle Android Magazínu, v ktorom však nájdete ešte oveľa viac zaujímavých tém, článkov a rozhovorov. Rozhovor nájdete v jesennom dvojčísle časopisu Android Magazín na 10. strane

>> Stiahnite si PDF-Android Magazín Október/November 2013  <<

Aplikácia Android Magazín je dostupná na Play Store aktuálne len pre Android tablety vo verzii 3.0 a vyššie. Pre správne spustenie aplikácie je potrebné mať nainštalovanú aplikáciu Adobe AIR. Aplikácia Android Magazín beží na platforme Coverpage od spoločnosti MONOGRAM Interactive.

25.11.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+