MojAndroid

V obchode Google Play sa už nachádza takmer milión najrôznejších aplikácií, pričom podstatnú časť z nich tvoria hry. V takomto množstve sa samozrejme nachádza množstvo balastu, nekvalitných či neoriginálnych hier s mnohokrát opakovaným námetom. Občas sa však objaví skutočne zaujímavý kúsok, ktorý vyniká grafikou, spracovaním, nápadom, alebo hrateľnosťou. Incredipede spĺňa prakticky všetky z týchto atribútov a určite stojí za pozornosť.

2013-10-06 14.40.20

Príbeh a herné princípy

Ako naznačuje podtitul hry – Quozzle’s Big Adventure – nájdeme tu aj určitý náznak príbehu, aj keď pre samotné hranie nie je nevyhnutný. Jeho hlavnou postavou je Quozzle, zvláštne stvorenie, ktoré sa dá najlepšie opísať ako oko s niekoľkými končatinami, či hnátmi, ktoré na jej „tele“ môžu vznikať, zanikať a mať najrôznejší tvar. Jedného dňa sa Quozzle hrala so svojimi sestrami na brehu, keď sa zrazu na obzore objavili cudzie lode. Muži , ktorí na nich priplávali, nahnali Quozzline sestry a všetkých ostatných obyvateľov do lodí a dedinu podpálili. Jedine Quozzle sa podarilo ujsť do hôr a jej jedinou nádejou je dedina na opačnej strane ostrova, ku ktorej sa musí dostať náročnou a strastiplnou cestou. Jedine tam však môže nájsť pomoc pri záchrane svojich sestier.

Hra samotná sa skladná z množstva levelov, ktoré tvoria jednotlivé etapy Quozzlinej cesty. Levelov je spolu 120 a sú rozčlenené do troch graficky rozdielnych svetov. V každom leveli je cieľom dosiahnutie jeho východu v tvare akéhosi svetelného lúča, navyše sa dajú zbierať bonusové predmety vo forme rôzneho ovocia. Po každom leveli nasleduje krátke zhrnutie, kde sa dozviete čas, za aký ste ho prešli, aké končatiny ste použili a bonusové predmety ste získali. Môžete si tiež pozrieť replay svojej hry alebo sa pokúsiť prejsť level iným spôsobom.

2013-10-06 20.05.55 2013-10-09 13.02.36

Ovládanie

Hra sa zo začiatku ovláda len dvomi virtuálnymi tlačidlami, vo vyšších leveloch pribudnú ďalšie. Nimi ovládate smer, ktorým sa končatiny Quozzle točia. Končatiny sa vo väčšine prípadov dajú otáčať o 360 stupňov, teda vlastne „dookola“. Na prvý pohľad vyzerá hra aj ovládanie jednoducho a prvé tri levely také aj skutočne sú, ale hneď štvrtý môže byť kameňom úrazu a to doslova. Ak si totiž nedáte pozor, skala, na ktorej sa Quozzle nachádza na začiatku sa prevalí a ona sama skĺzne do malej roklinky, z ktorej sa už nevyhrabe. Autori s podobnými situáciami našťastie rátali a tlačidlo reštartu levelu pridali priamo na hernú obrazovku.

Zvyšok článku si môžete prečítať v aktuálnom čísle Android Magazínu, v ktorom však nájdete ešte oveľa viac zaujímavých tém, článkov a rozhovorov. Článok nájdete v jesennom dvojčísle časopisu Android Magazín na 23. strane.

>> Stiahnite si PDF-Android Magazín Október/November 2013  <<

Aplikácia Android Magazín je dostupná na Play Store aktuálne len pre Android tablety vo verzii 3.0 a vyššie. Pre správne spustenie aplikácie je potrebné mať nainštalovanú aplikáciu Adobe AIR. Aplikácia Android Magazín beží na platforme Coverpage od spoločnosti MONOGRAM Interactive.

8.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+