MojAndroid

Samsung a HTC predstavili v najnovších vlajkových lodiach vlastný nástroj na výber tém v prostredí systému. Podobné možnosti už v minulosti priniesli niektorí výrobcovia smartfónov, pričom niektorí z nich sa snažili viac a iní zasa menej. Ako sa dalo očakávať, riešenie od popredných výrobcov smartfónov je veľmi dobre spracované a naznačuje, aké funkcie majú užívatelia radi. Tieto ohlasy počúva aj Google a do nového Androidu M tiež pridal vstavaný nástroj na prácu s témami.

Pre jeho používanie budete potrebovať ROOT, no následne vám budú k dispozícii rôzne zaujímavé novinky. Vďaka tým už nebudete musieť čakať na vydanie alternatívnej ROM či inštalovanie alternatívneho launchera, ale rôzne témy budete mať na výber priamo v čistom systéme Android. Systém je postavený na báze RRO (Runtime Resource Overlay), čo je rovnaký nástroj, ktorý používa Sony na zmenu prostredia pre zariadenia Xperia.

Vstavaný nástroj na prácu s témami síce nie je taký výkonný, ako je to v prípade niektorých alternatívnych riešení, no vždy je to lepšie, ako nič. Niektorí aktívni užívatelia už pracujú na vylepšení vstavaného nástroja, a tak zrejme nebude trvať dlho, kým budeme môcť používať oveľa výkonnejší nástroj priamo v čistom Androide. V každom prípade je skvelé vidieť, že Google počúva ohlasy fanúšikov a snaží sa vyhovieť ich potrebám, čo sa v poslednom čase prejavuje v oveľa väčšej miere, ako doteraz.

Zdroj: XDA via phandroid

3.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+