MojAndroid

Nový Android M je priam nabitý funkciami, na ktoré sme pri Androide čakali už niekoľko rokov. Možnosť úpravy notifikačnej lišty, témy, vylepšená podpora USB OTG, či podpora pre snímač odtlačkov prstov sú v tejto verzii Androidu doplnené aj o vylepšenú správu pamäte. Android M bude natívne ponúäkať možnosť urobiť z pamäťovej karty ďalšie vnútorné úložisko tým, že ju naformátuje a zašifruje. Na takto vytvorené úložisko si potom budete môcť pokojne uložiť vaše aplikácie, hry, či systémové súbory. Nevýhodou je, že sa pamäťová karta stane kvôli šifrovaniu nepoužiteľnou pre iné zariadenia, no ide o veľmi malú obetu za to, čo získate.

nexus-6-5

Funkciu prenosu dát z aplikácií a hier na pamäťovú kartu priniesli už pred rokmi OEM výrobcovia do svojich zariadení. Na pamäťové karty ste si ale mohli preniesť len časť dát a vždy tieto pamäťové médiá systém považoval za externú pamäť a nie ako interné úložisko. Hoci má “pridanie” vnútorného úložiska do zariadenia obrovské benefity, treba myslieť aj na to, že ak sa vám takto upravená pamäťová karta pokazí alebo “umrie”, môžete si znefunkčniť systém, alebo aspoň niektoré z aplikácií. Pravdou je, že životnosť pamäťových kariet sa počíta pomaly na desaťročia, no nikdy neviete, čo sa môže stať.

Lenovo S580 recenzia-8

Ďalšou záhadou je, prečo Google priniesol takúto funkciu, keď ani jedno z Nexus zariadení neponúka slot na pamäťové karty. Odpoveď je jednoduchá – ide o funkciu, ktorú bude Android M natívne podporovať na všetkých zariadeniach, kde bude nainštalovaný. A budú ju podporovať aj Google Play edície zariadení, ktoré sú predávané priamo v obchode Play. Tak či onak, na nový Android M vo finálnej verzii sa veľmi tešíme a ešte stále hľadáme všetky jeho vychytávky a vylepšenia. O všetkom zaujímavom vás budeme samozrejme informovať.

Zdroj: AndroidAuthority

1.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+