MojAndroid

Android Auto oznámil Google tento rok na vývojárskej konferencii Google I/O 2014, kde demonštroval niekoľko jeho funkcií. Android Auto, ako ho Google nazýva, však sám o sebe nie je plnohodnotným operačným systémom, ale len akousi vrstvou kompatibility, ktorá spája smartfóny s Androidom s multimediálnym systémom auta. Momentálne sa jeho nasadenie rozbieha len veľmi pomaly, no väčší rozmach sa očakáva v budúcom roku. Na scénu má prísť aj nová verzia Androidu M, ktorá má v automobiloch fungovať už ako plnohodnotný operačný systém. Dostupný má byť v priebehu budúceho roka.

Náš tip
Android mieri do automobilov. Objaví sa v nich ešte v tomto roku

Rozdiel medzi Android Auto a Androidom M nebude ani tak v samotnom vzhľade OS alebo jeho funkciách. Hlavným benefitom bude to, že Android M bude fungovať samostatne bez nutnosti pripojenia smartfónu. Je tiež možné, že nový systém sa bude k internetu pripájať prostredníctvom mobilnej siete a 3G, či 4G modulu priamo v automobiloch. Inou výraznou zmenou má byť to, že zatiaľ čo Android Auto dokáže fungovať bok po boku systémov Apple CarPlay, Ford Sync, BMW iDrive a iných, Android M ich má už plne nahradiť. Otázne je, či sa automobilky odhodlajú k takejto výmene. Uvítali by ste Android aj vo svojom automobile?

Zdroj: androidauthority

19.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+