MojAndroid

Spoločnosť Google znovu zverejnila štatistiky týkajúce sa distribúcie jednotlivých verzií systému Android na aktívnych zariadeniach. Trend rastu podielu nového systému Android Lollipop pokračuje a spolu s ním aj pokles starších verzií systému. Naďalej dominujú trhu zariadenia so systémom Android KitKat a Android Jelly Bean.

Nový systém Android Lollipop stúpol o takmer 3 % na aktuálnych 21 %. To znamená, že už každé piate aktívne Android zariadenie funguje s týmto aktuálnym systémom. Najpopulárnejšia verzia 4.4 KitKat je aktuálne nainštalovaná na 39,2 % všetkých aktívnych zariadení a Android Jelly Bean klesol z 33,6 % na 31,8 %.

versions-september

Android verzie 4.1 a novšej je tak nainštalovaný na absolútnej väčšine zariadení. Ostatné verzie výrazne zaostávajú. Ice Cream Sandwich nájdeme na iba 3,7 % zariadení, čo je pokles oproti 4,1 % z minulého mesiaca. Na takejto úrovni sa teraz pohybuje systém Android Gingerbread a posledná sledovaná verzia Android Froyo má iba 0,2% zastúpenie na trhu. Je skvelé vidieť narastajúci podiel zariadení so systémom Android Lollipop a s príchodom nového Android Marshmallow môžeme očakávať, že množstvo zariadení s aktuálnymi verziami systému ešte narastie.

Akú verziu Androidu používate na vašom mobilnom zariadení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Zdroj: Google via Android Central

9.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+