MojAndroid

Posledné dni znamenali pre majiteľov zariadení Nexus väčšinou opakované skúšanie a vyhľadávanie dostupnej aktualizácie pre ich zariadenie. Nový Android 5.0 Lollipop mal byť oficiálne dostupný ako OTA aktualizácia pre zariadenia Nexus 4, Nexus 5, Nexus 7 a Nexus 10 už tento týždeň. Ani niekoľkonásobné manuálne vyhľadávanie dostupnej aktualizácie však neznamenalo pre majiteľov týchto zariadení úspech a dôvodom môže byť úmyselné posunutie sprístupnenia aktualizácie samotnou spoločnosťou Google.

Google_Nexus_6_by_Motorola

Neželané posunutie termínu je zrejme spôsobené odhalením chýb a ich opravou na poslednú chvíľu. To pre majiteľov Nexus zariadení znamená stabilnejší systém, aj keď za cenu ďalšieho čakania. V konečnom dôsledku je ale takýto prístup možno lepší, ako uvoľnenie nestabilnej verzie s chybami. Druhým dôvodom pre posunutie termínu môže byť aj fakt, že nový smartfón Nexus 6 sa začne predávať až budúci týždeň a pre Google by mohlo byť neželané, aby majitelia ročných či dvojročných zariadení mali najnovší Android skôr, ako majitelia najnovšej vlajkovej lode. Bez ohľadu na to, čo je dôvodom zdržania, majitelia Nexus zariadení sa tešili predčasne. Týždňový odklad ale nie je katastrofický scenár a pri troche šťastia sa Google možno poponáhľa a update uvoľní ešte skôr.

Zdroj: Artem Russakovski via PhoneArena

5.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+