MojAndroid

Pred niekoľkými mesiacmi sa majitelia smartfónov Nexus 5 začali sťažovať na vysokú spotrebu batérie. Problém súvisel s aplikáciou fotoaparátu, konkrétne procesom mm-qcamera-daemon, ktorý je nevyhnutný pre jej chod. Tento proces sa z času na čas zasekol na pozadí a nepretržite využíval procesor a teda vybíjal batériu viac, než boli používatelia zvyknutí.

Google odvtedy vydal niekoľko záplat, ktoré mali problém odstrániť, avšak používatelia sa neprestali sťažovať a proces sa objavoval stále. Jeden z projektových manažérov Googlu obvinil aplikáciu Skype, ktorej jedna špecifická verzia spôsobovala nesprávny chod procesu mm-qcamera-daemon. Nech už je problém kdekoľvek, v budúcej verzii Androidu L by už používatelia nemali nijak pociťovať zvýšenú spotrebu energie. Chyba bola totižto označená statusom FutureRelease, čo znamená, že opravný kód bude zahrnutý v ďalšej hlavnej aktualizácii.

Zaznamenali ste tento problém aj na vašom Nexuse 5 ?

Screenshot_2014-10-02-12-44-56

Zdroj: androidpolice

8.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+