MojAndroid

Nexus 9, nový tablet spoločnosti Google, ktorý bude vyrábať HTC, môže byť predstavený skôr ako sa očakávalo. Zároveň by sme sa tak v skoršom termíne zrejme dočkali aj predstavenia finálnej verzie nového Androidu L. S odvolaním sa na hodnoverný zdroj z Twitteru @upleaks to uvádza portál cultofandroid.com. Pôvodne sa hovorilo o predstavení niekedy v druhom októbrovom týždni alebo aj neskoršie, ale vyzerá to tak, že by k nemu nakoniec mohlo dôjsť už niekedy začiatkom októbra.

Tablet s kódovým označením HTC T1, predtým označovaný ako Nexus 8, by mal byť podľa @upleaks predstavený pred 9. októbrom. Zatiaľ nie je jasné, prečo Google a HTC pristúpili ku skoršiemu termínu predstavenia, každopádne je to však dobrá správa pre všetkých, ktorí na nový tablet od Google čakajú. Jedná sa totiž o skutočne dobre vybavený model, na ktorý sa počkať oplatí.

Podľa doteraz známych informácií by totiž nový Nexus 9 mal mať 9-palcový displej s QHD rozlíšením a poháňať by ho mal 64-bitový procesor NVIDIA Tegra K1. Tablet bude mať až 4 GB pamäti, 8 MPix fotoaparát a NFC konektivitu. Je veľmi pravdepodobné, že tablet príde už z výroby s novým Androidom L, takže v jednom termíne by sme sa mali dočkať predstavenia až dvoch noviniek. Prirodzene, pre ostatné Nexus zariadenia Android L zrejme nebude dostupný súčasne s predstavením Nexusu 9, ale jeho sprístupnenie bude určite otázkou krátkeho času.

Google zvykol v posledných rokoch predstavovať „veľké“ aktualizácie Androidu koncom októbra, resp. v novembri. Dôvodom na tohtoročný skorší termín môže byť aj snaha skôr zareagovať na iOS 8 a hardvérové novinky od Apple.

Zdroj: cultofandroid.com

22.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+