MojAndroid

Pripravovaný Nexus 9, ktorý má vyrábať spoločnosť HTC má byť podľa posledných informácií predstavený 16. októbra na samostatnej udalosti, ktorú bude hostiť HTC a Google. Portálu AndroidAuthority sa exkluzívne podarilo získať nové skutočnosti od dvoch rôznych zdrojov, oboznámených s plánmi spoločnosti Google, ktorí potvrdili rovnaký dátum predstavenia tabletu, ako aj nového systému Android L. Ani v tomto prípade nie je možné stopercentne potvrdiť pravosť informácií, no z minulosti vieme, že ak rôzne zdroje prinášajú rovnaké správy, budú aspoň z časti niečo znamenať.

Zdroje portálu AndroidAuthority však nekončia len pri informáciách o Nexuse 9. Počas predstavenia, ktoré má byť 15. alebo 16 októbra by mal byť odhalený aj neznámy smartfón (pravdepodobne Moto Nexus) a “nová softvérová iniciatíva”, čo pravdepodobne poukazuje na finálnu verziu Androidu L. Tá by sa mala na trh dostať až 1. novembra, takže čakanie na novú verziu sa tak zrejme predĺži o ďalší mesiac aj pár dní.

9-palcový Nexus tablet s pomerom strán displeja 4:3 má byť poháňaný výkonným procesorom NVIDIA Tegra K1. Okrem toho, že ho bude poháňať jeden z najvýkonnejších mobilných procesorov, bude disponovať aj 3 GB RAM, 16 GB vnútornej pamäte, slotom na pamäťové karty micro SD.

Zdroj: AndroidAuthority

24.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+