MojAndroid

Hoci príchod novej verzie Androidu sme očakávali ešte na tohtoročnom Google I/O, jeho predstavenia sme sa nedočkali. Špekulácie najskôr hovorili o úplne novom Androide 5.0 Key Lime Pie, no neskôr sa ukázalo, že Google v blízkej dobe pripravuje len menšiu aktualizáciu na Android 4.3. Dnes sa však objavili nové správy o tom, že do sveta Androidu by nový Key Lime Pie mal zavítať na konci tohto roka, konkrétne v októbri.

Moto X

Podľa vnútorného zdroja VR-Zone bude nová verzia Androidu obsahovať niekoľko významných vylepšení. Podobné ako Jelly Bean priniesol so sebou projekt Butter, aj Key Lime Pie by mal ponúknuť niekoľko ďalších technológií, ktoré optimalizujú beh OS na zariadeniach všetkých veľkostí a parametrov. Nový Android by mal teda plynulo fungovať aj na smartfónoch, prípadne tabletoch, s jednojadrovým procesorom a 512MB RAM. Google sa tak pravdepodobne snaží svoj operačný systém ešte viac vyladiť tak, aby bol dokonale plynulý aj na slabších zariadeniach. Podobne ako po minulé roky, aj tento by sme sa mali dočkať predstavenia nového Nexusu 5 alebo Motoroly Moto X.

Zdroj: Androidcommunity

13.6.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+