MojAndroid

Android 5.0 Jelly Bean by mohol Google predstaviť na jeseň tohto roku. Tvrdí to viceprezident inžinierstva pre mobily spoločnosti Google, Hiroshi Lockheimer, ktorý potvrdil, že najnovší Google operačný systém nebude hotový skôr ako na jeseň tohto roka. Zatiaľ neboli oficiálne odhalené žiadne nové funkcie a dokonca ani kódové označenie operačného systému. Google ho však trochu netradičným spôsobom na MWC nepriamo potvrdil, keď v jednej z hál vystavil sklenú nadobu plnú sladkých fazuliek (Jelly Beans).

Ako sme písali pred začiatkom MWC, nový OS by mohol byť primárne určený najmä pre tablety, čo by však celkom nesúhlasilo so snaženiami spoločnosti spojiť obidve platformy, tablety a smartfóny, pod jedným operačným systémom Androidom Ice Cream Sandwich. Iné nepotvrdené informácie tiež naznačujú, že Android verzie 5.0 by mohol byť vybavený vlastným používateľským prostredím pre pripojenie veľkých monitorov alebo televízorov – podobne ako to ponúka Ubuntu pre Android. Nové podrobnosti sa pravdepodobne dozvieme na tohtoročnom Google I/O.

Zdroj/Foto: Verge

28.2.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+