MojAndroid

Veľmi zaujímavý prieskum s názvom State of Mobile poukázal na to, že Android od verzie 4.0 Ice Cream Sandwich je stabilnejší ako všetky verzie systému iOS od 6 po najnovší 7.1. Spoločnosť Crittercism tento fakt overila na miliarde používateľov a podkladá ho poctivým výskumom, takže by sa okamžite malo prestať hovoriť o tom, že je Android nestabilným, prípadne menej stabilným systémom ako konkurenčné riešenie od spoločnosti Apple.

Zatiaľ čo najviac “padajúcou” verziou Androidu sa stal Gingerbread s 1,7% pravdepodobnosťou nefunkčnosti systému, ďalšie verzie Androidu – 4.0 Ice Cream Sandwich, 4.1-4.3 Jelly Bean a 4.4 KitKat – patria medzi mobilnými systémami k najstabilnejším. Pravdepodobnosť ich nefunkčnosti je iba 0,7%.  Pre porovnanie, konkurenčný systém iOS je v posledných 3 verziách menej stabilným – iOS 7.1 nefungoval v 1,6% prípadov, iOS 7 v 2,1% prípadov a iOS 6 až v 2,5% prípadov. Všetky verzie iOS systému tak nefungovali viac ako dvakrát častejšie, než Android od verzie 4.0 a vyššie.

android-vs-apple

Len pre zaujímavosť doplníme aj jednotlivé súčasti systému, ktoré používateľom nefungujú najčastejšie. Ide najmä o mobilné hry, ktoré v 4,4% padli alebo nefungovali korektne, aplikácie, ktoré si svoju nefunkčnosť vyslúžili v 2% prípadov a aplikácie na fotografie a video, ktoré používateľom nefungovali v 1,8% prípadov. Na záver teda pripomíname, že mýtus o nestabilite Androidu je už druhým rokom vyvrátený a všetci, ktorí argumentujú svoj prechod ku konkurencii kvôli stabilite, sú v omyle.

Zdroj: TheNextWeb

28.3.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+