MojAndroid

Podľa nedávno zverejnenej správy od Comscore, ktorá referuje kľúčové trendy mobilov v USA, Android oficiálne zachytil prvú pozíciu medzi smartphone platformami. Údaje sú založené na trojmesačnom priemere do januára 2011.

Smartphone platformy Podiel na trhu

Celkový počet majiteľov inteligentných telefónov: 65,8 milióna

Treba však povedať, že podiel Androidu na trhu prichádza na úkor RIM, rovnako ako Microsoft a Palm.  Podiel Applu na trhu je stale 24,7%, tento ukazovateľ znamená, že Apple/iPhone stále drží krok s požiadavkami spotrebiteľov.

OEM Podiel na trhu

Celkový počet majiteľov mobilných zariadení je 234 miliónov.

Opäť, Samsung ukázal, že sú rozhodne na správnej ceste. Jej podiel na trhu je 24,9%, čo predstavuje nárast o 0,7% . Naopak spoločnost Motorla si pohoršila keď z 17,7% klesla na 16,5% bude vážne zaujimavé sledovať, či Motorola 4G ATRIX zamúti vody v druhom štvrťroku 2011.

Ak by sme mali zhrnúť štart roka 2011, tak Android sa nemá začo hanbiť. Suverénne zachytáva prvé miesto na trhu so smartphone platformami a jej podiel vzrástol oveľa rýchlejšie, než väčšina analytikov predpovedala .

V januári 2011 preukázala výrazný nárast o neuveriteľných 7,7%. Domnievame sa však, že podiel na trhu dosiahol pre toto obdobie takmer svoj vrchol a mal by sa stabilizovať na 35-37%. Apple si udrží 27-28% a zvyšok sa rozdelí medzi ostatnými platformami.

Aký predpokladáte ďalší vývoj, zmení Apple svoj taktiku, alebo bude Android ďalej napredovať ?

13.3.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+