MojAndroid

Apple Siri si získala pozornosť vďaka svojmu imidžu „osobného asistenta“ a jeho niektorých vynikajúcich funkciám. Používa prirodzenú reč, odpovedá na otázky, dáva odporúčania. Doteraz Siri v podstate nemalo konkurenciu, no teraz sa to má celé zmeniť. Aplikácia Siri dostala odpoveď v podobe Iris pre Android. Iris má podobné črty ako Siri a je vyvinutý na priamu konkurenciu spoločnosti Apple.

Iris využíva vyhľadávanie na základe hlasového vyhľadávania a pomocou „Trolls“ Wikipédie odpovedá na rôzne otázky z rôznych tém. Okrem vyhľadávania má aj funkcie na uskutočňovanie hovorov a hľadanie na internete.  Otázka ostáva, ktorá z dvoch „asistenčných“ aplikácií je lepšia. Dodávateľom Android Iris je spoločnosť Dexetra, ktorá vyhlásila, že vývoj trval len 8 hodín!

 

iris. (alpha)
Dexetra
Verzia 2.5 (5. 12. 2011)
Veľkosť 519 kB
2.1+

Zadarmo

 

Zdroj: technorati.com

 

23.12.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+