MojAndroid

Je len druhý deň po tom, ako boli vydané najnovšie dáta hovoriace o podieloch jednotlivých verzií operačného systému Android na jednotlivých zariadeniach.

Podľa najnovších dát, ktoré boli zbierané v období dvoch týždňov pred 1. júnom, je podiel Androidu Ice Cream Sandwich (4.x) stále v rastúcom trende. Najnovšie dosiahol podiel  vo verziách 4.0 až 4.0.4 v celkovom súčte až 7,1 percent.

Najrozšírenejšou verziou Androidu na jednotlivých zariadeniach naďalej ostáva Android Gingebread (2.3) , ktorý v jednotlivých čiastkových verziách dosiahol podiel 65 percent.

Zaujímavosťou je aj fakt, že Froyo (2.2) si naďalej udržuje tretiu pozíciu s podielom 19,1 percenta a dokonca Eclair (2.1) dosahuje stále 5,2 percentný podiel. „Tabletový“ Honeycomb (3.x) dosiahol 2,7 percentný podiel a stále ešte existujú zariadenia, ktoré nesú v sebe Donut (1.6) 0,6 percenta a Cupcake (1.5) 0,3 percenta.

Zdroj, foto: Android Developers

2.6.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+