MojAndroid

Google zverejnil ďalšie štatistiky, ktoré sa týkajú verzií operačného systému Android a ich percentuálneho zastúpenia na trhu. Dáta odzrkadľujú aktuálny stav  k piatemu marcu tohto roka. Do výsledkov štatistiky sa dostali len tie zariadenia, ktoré počas posledných štrnástich dní pristupovali k Android Marketu, preto by výsledky mali pozostávať len z aktívnych zariadení. Ukázalo sa, že na trhu stále dominuje Android 2.3 Gingerbread s percentuálnym zastúpením až 62%, čo predstavuje približne 180 miliónov smartfónov. Nasledujú ho starnúce verzie Froyo a Eclair so stále silným zastúpením 25,3% a 6,6%.

Značne si polepšil  najnovší Android 4.0+ Ice Cream Sandwich, ktorý zaznamenal až 60% nárast a v priebehu ani nie mesiaca zvýšil svoje zastúpenie na trhu z 0,5% až na 1,6% – to je 4,5 milióna telefónov a tabletov. V najbližších mesiacoch môžeme očakávať jeho ďalší rast, keďže väčšina zariadení predstavených na tohtoročnom MWC boli už vybavené Androidom Ice Cream Sandwich. Pozíciu si ICS upevní aj vďaka blížiacim sa aktualizáciám telefónov  od Samsungu, Sony Ericssonu alebo tiež HTC.

Zdroj: androidcommunity.com

6.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+