MojAndroid

Máloktorá mobilná hra zožala takú slávu, ako práve Snake, resp. Snake 2, ktorý bol nainštalovaný na tých najpopulárnejších mobilných telefónoch v čase, keď Nokia 3310 vládla mobilnému trhu. Prekonávať najvyššie skóre so snahou zaplniť celú obrazovku telom hada bola neľahká úloha, minimálne rovnako náročná, ako prejsť celú hru Flappy Bird. Snake sa, samozrejme, dočkal niekoľkých replík aj na novších zariadeniach a operačných systémoch a s takouto hrou prichádza aj slovenské vývojárske štúdio Actoid.

znaske2

zSnake je veľmi podarená verzia známej arkádovky. S originálnou hrou má podobný akurát základný herný princíp, ktorý spočíva v zbieraní potravy pre hada, ktorý s každým ďalším zjedeným kúskom rastie na dĺžke, čím sa manévrovanie komplikuje. Had totiž nesmie naraziť do stien, do svojho tela a ani do žiadnych prekážok v jednotlivých leveloch. Tých je v hre zSnake naozaj veľa. Postupným zbieraním potravy sa otvárajú stále ďalšie a ďalšie miestnosti, v ktorých sa nachádzajú nové nástrahy a nové druhy potravy. Popri hraní zbierate aj mince, ktoré potom môžete v obchode utratiť na rôzne prvky, ktorými si viete svojho hada prispôsobiť podľa vlastných predstáv. Okrem toho ak pozbierate niekoľko kúskov dostatočne rýchlo, naplníte tým svoj combo-meter, vďaka čomu sa vám naraz budú objavovať aj viaceré kúsky potravy súčasne. Z času na čas máte aj možnosť chytiť myš, ktorá pred vami uteká, no ak sa vám to podarí, získate slušnú porciu extra bodov.

znaske3

Hra je spracovaná graficky veľmi dobre, ovládanie je tiež veľmi intuitívne – hada navigujete jednoduchými gestami pohybom prsta po obrazovke hore, dolu, vpravo a vľavo. Skvelou správou je, že hra je v Obchode Play úplne zadarmo a nebosahuje žiadne vnútroherné nákupy a ani reklamu, takže vás pri hraní nebude nič rušiť.

Verzia: 1.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1
Aktuálna cena: Zdarma

14.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+