MojAndroid

Hier, v ktorých hrajú hlavnú úlohu zombie, nájdeme v Google Play, ako sa hovorí, „mrte“ :-) Mnohé z nich však dosahujú sotva priemernú úroveň a množstvo ďalších sa len priživuje na nejakej známej hernej predlohe. Napriek sprofanovanému námetu v tomto súdku pri podrobnejšom hľadaní však stále nájdeme také hry, ktoré vynikajú a prinášajú svieži vánok do zapáchajúceho sveta nemŕtvych:-)

Zombie Invasion Escape

Zombie Invasion: Escape je jedna z nich. Ide o hororovú adventúru a voľne nadväzuje na prvý diel s podtitulom T-Virus, čo bola mimochodom tiež skvelá hra a odporúčame vám ju takisto vyskúšať. V nej bolo potrebné nájsť protilátku, ktorá by dokázala eliminovať smrtiaci vírus, premieňajúci ľudí na neživé príšery. Do deja druhej časti vás rýchlo uvedie úvodný text, v ktorom sa dozviete, že po úspešnom nájdení antivírusu v prvej časti hry ho musíte rýchlo dopraviť do bezpečia a poraziť všetky zombie, ktoré sa vám postavia do cesty. Dôležité je nedať sa uhryznúť, lebo potom sa stanete jedným z nich.

Príbeh hry je teda klišé až hrôza, našťastie Android hra samotná je vydarená a hlavne obsahuje výbornú ponurú atmosféru plnú strachu. Inšpirovaná je klasickými „point & click“ adventúrami a ponúka aj podobný herný štýl. Jeho základom sú statické obrázky prostredia, videné z pohľadu prvej osoby. Medzi nimi je možné pohybovať sa, hľadať rôzne zbrane, predmety, snažiť sa nájsť cestu ďalej a občas rozlúsknuť nejakú logickú hádanku. Cieľom je ujsť z budovy plnej nemŕtvych, čo nebude až taká ľahká úloha.

Grafická stránka hry je vzhľadom k jej štýlu výborná a skutočne atmosférická. Dej hry dobre podfarbujú aj rôzne neartikulované zvuky zombií, ktoré sa ozývajú z rôznych strán a hráčovi na pokoji rozhodne nepridávajú:-) Zombie Invasion: Escape je zadarmo a obsahuje reklamy, ktoré počas hrania pôsobia trochu rušivo. Priamo v hlavnom menu je však možnosť zakúpiť si verziu bez reklám za 77 centov.

Verzia: 1.08
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.08
Aktuálna cena: Zdarma

12.6.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+