MojAndroid

Spoločnosť Google oficiálne spustila možnosť hrania Android hier v desktopovom systéme Windows 11. zatiaľ je dostupná len pre vybraných hráčov na troch vybraných trhoch v rámci beta programu. Informáciu priniesol portál BGR.

Zatiaľ len ako beta program na vybraných trhoch

Google už počas odovzdávania cien The Game Awards 2021 v decembri minulého roka prekvapil hráčov správou, že počítače so systémom Windows 11 budú podporovať Hry Google Play. Spoločnosť vtedy neprezradila žiadne konkrétne detaily. Potvrdila však, že používatelia Windowsu si budú môcť stiahnuť Android hry z obchodu Play priamo na svoje PC.

Hry Google Play v systéme Windows 11 | Zdroj: BGR.com

Hry Google Play samozrejme nie sú v systéme Windows 11 ako služba cloudových hier Google Stadia. Hrajú sa lokálne, čo znamená, že si ich hráči budú musieť do svojich počítačov nainštalovať. Spúšťanie tejto novinky sa však začína najprv ako beta program, ktorý je dostupný iba na špecifických trhoch.  Do programu sa zatiaľ môžu prihlásiť hráči v Hong Kongu, Taiwane, a v Južnej Kórei.

Hráči pritom budú potrebovať samostatnú aplikáciu od spoločnosti Google na načítanie hier obchodu Google Play v systéme Windows 11. Nie každá hra v Obchode Play bude dostupná. Beta program bude zatiaľ podporovať len niekoľko titulov, vrátane Mobile Legends: Bang Bang,  State of Survival: The Joker Collaboration alebo Three Kingdoms Tactics.

Android hry na Windows potrebujú optimalizáciu pre ovládanie pomocou myši a klávesnice

Dôvodom je to, že herné tituly musia byť optimalizované tak, aby fungovali s hardvérovou klávesnicou a myšou. Väčšina Windows zariadení totiž stále nemá dotykovú obrazovkou. Pred pridaním ich titulov do aplikácie Hry Google Play vo Windows 11 budú preto musieť vývojári svoje hry upraviť tak, aby podporovali vstupy z myši a klávesnice.

Výbornou správou je, že pri hraní titulov v beta programe môžu hráči hrať hru zároveň na Android zariadení, Chromebooku a aj na PC s Windows 11 bez straty postupu v hre. Momentálne nie je známe, kedy bude finálna aplikácia Hry Google Play dostupná pre všetkých používateľov  Windows 11. Nevie sa tiež, kedy sa beta program rozšíri na trhy v USA a Európe.

Náš tip
Motorola pracuje na poriadnej vlajkovej lodi s 200 MP fotoaparátom a najvýkonnejším Snapdragonom

21.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+