MojAndroid

Vtáci ako herní hrdinovia sú v kurze. Najznámejší Angry Birds sa dočkali viacerých pokračovaní a mnohých napodobnení, okrem nich nájdeme v Google Play množstvo ďalších hier, v ktorých vystupujú práve vtáci. V nedávnej minulosti sme vás informovali o hre Crazy Bird, či Ninja Bird, v dnešnej Obednej prestávke si predstavíme ďalšiu hru s vtáčími hrdinami – Turd Birds.

Hneď v úvode vám krátke animované intro vysvetlí zápletku hry. Zlomyseľný chlapec nasadil nič netušiacemu vtákovi na hlavu akúsi, ehm, čiapočku s anténkou, vďaka ktorej ho môže ovládať prostredníctvom svojho mobilu. No a zábava môže začať…

Turd Birds

Dosť dlho som uvažoval, ako opísať, o čo v tejto hre ide a pritom neprekročiť potrebnú mieru slušnosti. V zásade sa jedná o hru typu endless runner z pohľadu tretej osoby zozadu a asi najlepšie obsah hry vystihujú slová zo staršej piesne Ivana Hlasa Na kolena: „…a vaše saka vám posere pták!“ Presne o to totiž v tejto hre ide. Cieľom je totiž vyhýbať sa prekážkam a vtáčími exkrementmi  „označkovať“ čo najviac nič netušiacich ľudí. Za úspešné „zásahy“ dostávate mince, za ktoré sa dajú nakupovať rôzne vylepšenia v obchode. Zbierať treba aj pierka, za ktoré sa zase dajú odomknúť noví vtáci. Nechýbajú ani rôzne bonusy, ktoré pridávajú život, alebo špeciálne vlastnosti. Vo vyšších leveloch samozrejme náročnosť stúpa, rýchlosť hry sa zvyšuje a pribúdajú prekážky.

Grafika hry je trojrozmerná a až prekvapujúco pekná, nejedná sa o žiadnu amatérsku zlátaninu, ale veľmi profesionálne pôsobiace dielko. Pozitívne treba hodnotiť aj jemné animácie a príjemná je aj sprievodná hudba. Vydarené sú tiež zvukové efekty a ak viete trochu po anglicky, pobavia vás aj „hlášky“ označkovaných ľudí. Ovládanie je podobné ako pri iných takýchto hrách, ťahom prsta doprava a doľava sa vyhýbate prekážkam, ťuknutím na displej vypustíte svoj „náklad“ :-)

Turd Birds je vizuálne veľmi pekná hra, ktorá je navyše aj zábavná a dobre hrateľná. Nechýba jej dávka humoru a istý nádych zlomyseľnosti, čo ju robí ešte zaujímavejšou a rozhodne ju môžeme odporučiť. Je zadarmo a neobsahuje reklamy, nájdeme v nej však nepopulárne mikrotransakcie a istým negatívom je aj fakt, že dosť často vás vyzýva na prepojenie s Facebook účtom.

15.7.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+