MojAndroid

Herné štúdio Playito prichádza so svojou novou hrou, ktorej názov je Traincraft a hernými princípmi trochu pripomína známeho Pacmana. V hlavnom menu, ktoré je dokonca animované, privíta hráča pohodová hudba a na výber má niekoľko možností. Môže si pozrieť najvyššie globálne alebo vlastné skóre, vypnúť hudbu či zvukové efekty, prípadne sa oboznámiť s ovládaním hry. Kto si trúfa hrať aj bez nápovedy, môže stlačením dvojitej šípky v strede obrazovky prejsť priamo k hraniu.

Hra sa odohráva na jednej obrazovke, na ktorej je zobrazený systém koľajníc. Po nich sa pomaly presúva váš modrý rušeň, pričom cieľom je riadiť ho tak, aby pri svojom pohybe vyzbieral všetky zlaté mince, ktoré sa nachádzajú pri koľajniciach. Ak sa vám to podarí, postupujete do ďalšieho levelu. Rušeň usmerňujete prepínaním výhybiek jednoduchým potiahnutím prsta do príslušného smeru. Aby to nebolo také jednoduché, na koľajisku sa nachádza aj druhý, „nepriateľský“ rušeň, ktorý sa vám bude snažiť skrížiť cestu a spôsobiť haváriu. Zo začiatku sa pohybuje len tak náhodne, ale postupom času začne váš vlak aktívne vyhľadávať.

V núdzových prípadoch môžete použiť dvojicu tlačidiel na pravej strane displeja – modrým na tri sekundy svoj vlak zrýchlite, červeným zase trvalo spomalíte. Po ich aktivovaní však vždy treba istý čas počkať, kým je možné tieto rýchlostné bonusy použiť znova. Rýchlosť vlaku však aj tak od začiatku hry kontinuálne stúpa (o čom svedčí ukazovateľ v pravom hornom rohu) a zatiaľ čo na začiatku sa vlak vlečie slimačím tempom, po pár minútach už uháňa skutočne zbesilým tempom. Ak prejdete lokomotívou cez “Štart” v strede najspodnejšej koľajnice, pripojí sa k nej jeden vagón. Za každý takto pripojený vagón sa násobí získané skóre, avšak váš vlak sa súčasne stáva ľahším cieľom pre nepriateľský rušeň a pri neopatrnom manévrovaní môžete pri väčšom počte vagónov nechtiac naraziť aj do vlastného vlaku.

Grafika hry je pekná, detailná a čiastočne animovaná, takže vidieť dym, ako sa kúdolí z lokomotívy, alebo rotujúce zlaté mince. Hru podfarbujú aj zvuky prostredia, pískanie lokomotívy a rytmický zvuk jej parného stroja. TrainCraft je teraz v obchode Google Play dostupný za príjemných 50 centov a nebude vás otravovať reklamami, ani vnútrohernými nákupmi.

Verzia: 1.0
Aktuálna cena: 2,69 €
Verzia: 1.0
Aktuálna cena: 2,69 €
24.4.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+