MojAndroid

Ako znie heslo správnych zamestnancov, piatok je polovičný sviatok:-) Víkend je už na dohľad, je čas Obednej prestávky a nášho pravidelného seriálu o zaujímavých hrách pre Android. Dnes si predstavíme kúsok s jednoduchých a výstižným názvom Shooter.

Shooter

Jedná sa o 2D vertikálnu strieľačku, aké kedysi vládli osem a šestnásť bitovým počítačom a trochu pripomína Raiden Universe War, o ktorom sme v Obednej prestávke písali prednedávnom. Rovnako aj tu ovládate malú raketu, oproti ktorej z vrchnej časti obrazovky prilietavajú rôzni nepriatelia. Po ich zlikvidovaní zostávajú bonusy v podobe silových štítov, alebo lepších zbraní, ktoré je možné zbierať a automaticky tak vylepšovať arzenál vašej rakety. Dôležité je tiež zbierať žlté hviezdičky, za ktoré sa dá raketa medzi jednotlivými levelmi upravovať.

Ovládanie je jednoduché, ťahom prsta po displeji posúvate raketku, streľba je automatická. Nechýbajú tri stupne obtiažnosti a veľkí odolní „bossovia“ na záver každého levelu. Milovníkov starých čias poteší aj hudba, ktorá znie akoby bola skomponovaná na legendárnom Commodore 64.

Grafika hry je skôr priemerná a určite nie až taká úžasná a pekne animovaná, ako v spomínanom Raiden Universe War. Napriek tomu pre tento typ hry postačuje a niektoré detaily, ako napríklad výbuchy, sú celkom pekne spracované. Hra obsahuje dva herné módy. Prvý je Evolution, pozostávajúci z množstva levelov v niekoľkých epizódach. Druhý, Survival, označuje „nekonečný“ sled nepriateľov, proti ktorým sa hráč musí snažiť prežiť čo najdlhšie. Zostáva len dodať, že hra neobsahuje dodatočné platby a počas hrania nezobrazuje reklamy.

Verzia: 1.0.4
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.4
Aktuálna cena: Zdarma
24.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+