MojAndroid

O tom, že autori si na hre dali naozaj záležať, svedčí už graficky príťažlivé hlavné menu, v ktorom vás privíta skutočne skvelo znejúca orientálna hudba. Ak ale radšej hrávate bez hudby, dá sa priamo v menu vypnúť, rovnako ako aj zvukové efekty. Okrem toho si v menu môžete pozrieť svoje dosiahnuté úspechy, pri prvom spustení je však najvhodnejšie pokračovať priamo do hry stlačením okrúhleho tlačidla s vyobrazením kráľovnej Nefertiti (čo je, mimochodom, zaujímavý a pekný grafický prvok:-)

Scarab Tales c Scarab Tales a Scarab Tales b

Následne sa dostaneme do menu, kde sa dá vybrať level. Prvých päť je výukových, ale kto chce, môže rovno prejsť na ďalší balíček levelov – Lost Oasis. Ostatné tri balíčky, Ancient Stones, Mystery Ruins a Golden Scarab sa sprístupnia až po získaní 30, 60, resp. 90 zlatých sokolov. Levelov je viac než 100 a približne rovnaký je aj počet úspechov, ktoré hráč môže v hre dosiahnuť. Ak by to niekomu nestačilo, k dispozícii je aj editor levelov, s ktorým sa dajú vytvoriť vlastné levely a prípadne ich zdieľať cez komunitný server hry. Ten sa aktivuje in-app platbou, ktorá je podľa vyjadrenia autorov nutná kvôli vysokej miere pirátstva.

Na začiatok rozhodne odporúčame tútoriál, kde sa postupne dozviete pravidlá hry. Základom je chrobák skarabeus, ktorý sa musí dostať do bezpečia na určené miesto herného plánu. Stačí naň kliknúť a pobeží, opätovným ťapnutím sa dá zastaviť. Zabrániť v pohybe mu môžu dlaždice so symbolom oka, ktoré sa však po kliknutí na ne zasunú do podlahy. Zatiaľ to vyzerá jednoducho, v treťom leveli sa však objavia dva druhy skarabeov – červený pri pohybe po hernom poli zatáča smerom doľava a zelený doprava. Práve toto je kľúčová vlastnosť, na ktorú treba myslieť v mnohých leveloch – každý farebný typ skarabea si pri existencii dvoch možností pohybu vyberá tú, ktorá prináleží jeho farbe.  Na to, aby našli cestu na cieľové políčku, treba teda využiť už spomínané vysúvacie dlaždice s ikonou oka, ktoré ich prinútia otočiť sa.

Niekedy sa však chrobák dostane do „nekonečnej slučky” a pohybuje sa stále dookola, vtedy treba level reštartovať. Vo vyšších levelech sa objavujú nové prvky, s ktorými je potrebné rátať pri plánovaní chrobákovho pohybu, ako napríklad nalomené dlaždice, ktoré sa po jeho prechode rozpadnú, diamanty, ktoré chrobáka zmenšia či zväčšia (vďaka tomu napríklad môže prejsť cez nalomené dlaždice) alebo kamenné guľôčky, ktoré môže pred sebou gúľať a prípadne nimi zaplniť medzeru, ktorá by mu inak bránila v prechode.

Scarab Tales je hra, vydarená po grafickej a zvukovej stránke, rovnako ako aj čo sa týka hrateľnosti. Od slovenských a českých autorov sme testovali už veľa hier, táto však patrí medzi najlepšie a to nielen vo svojom žánri logických hier. Bez akýchkoľvek pochybností znesie aj porovnanie so zahraničnými hrami tohto žánru a nemala by ujsť pozornosti žiadneho hráča, ktorý si rád potrápi svoje mozgové závity. Navyše, dnešným dňom (9. 8. 2013) autori na celý týždeň znižujú cenu hry na skvelých 77 centov, čo je zanedbateľná suma za takýto skvelý kúsok. Ak sa vám hra páči, dávame vám do pozornosti aj ďalšie hry autorov zo štúdia Playito, ako FireLord HD, DeathMetal HD, DarkHunt HD, Ball vs. Zombies alebo SliderWood HD. Všetky sú momentálne počas leta v akcii za 77 centov a nájdete ich na Google Play.

Verzia: 1.0.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.0
Aktuálna cena: Zdarma

9.8.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+