MojAndroid

V dnešnom tipe na hru si predstavíme milú „skákačku“, ktorá môže zabaviť rovnako deti ako aj dospelých. Pyro Jump, ktorej hrdinom je rovnomenný malý plamienok či skôr ohnivá guľka, musí preskákať až k svojej vysnenej princeznej.

Pyro Jump 1 Pyro Jump 2

Hneď v hlavnom menu sme mali z grafiky aj hudobnej stránky dojem, že autori sa trochu inšpirovali hrami od Rovia – známymi Angry Birds a možno ešte viac Tiny Thief. Tento dojem sa ešte viac umocňuje pri úvodnom „komikse“, ktorý hráčovi v sérii niekoľkých obrázkov predstaví zápletku hry. Hlavný hrdina, malý plamienok, zahorel láskou k papierovej princeznej, ktorá však pred ním utiekla. Aby ju získal, musí v každom leveli vykonať náročnú púť a preskákať cez viacero otáčajúcich sa kolies až k samotnej princeznej. Okrem toho môže ako bonusovú úlohu pozbierať malé plamienky, ktoré cestou nachádza.

Pyro Jump 4 Pyro Jump 5

Ovládanie hry je veľmi jednoduché, realizuje sa jediným dotykom na displej, po ktorom Pyro vyskočí. Keďže sa však nachádza na kolese, ktoré sa otáča okolo vlastnej osi a musí doskočiť na ďalšie koleso, je potrebné vystihnúť ten správny okamih, aby sa mu skok vydaril. Ak totiž koleso minie, padne na zem, zhasne a level končí. Pozor si treba dávať aj na ozubené kolesá, ktorých sa Pyro nesmie dotknúť, pretože ho zničia. Naopak, vhodne sa dajú využiť rôzne sklzné plochy, pomocou ktorých sa Pyro môže dostať k ďalším kolesám. Vo vyšších leveloch samozrejme náročnosť hry stúpa a pribúdajú nové formy prekážok a nebezpečných kolies, napríklad dynamitové, ktoré môžu vybuchnúť. Pri tom všetko je potrebné sledovať aj čas, ktorý má tiež vplyv na záverečné hodnotenie levelu vo forme získaných hviezdičiek.

Pyro Jump je naozaj milá a vydarená hra, ktorá je v obchode Google Play zadarmo, bezplatný je však len balík prvých 15 levelov s názvom Green House. Ďalšie tri balíky sa dajú dokúpiť cez mikrotransakcie v cene 2,69 eura za jeden. Hra tak celkovo obsahuje 70 levelov v štyroch graficky rozdielnych svetoch a 20 bonusových levelov. Autori navyše sľubujú pridať ďalšie.

Verzia: 1.2.14
Pôvodná cena: 1,99 €
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.14
Pôvodná cena: 1,99 €
Aktuálna cena: Zdarma

13.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+