MojAndroid

Ak sa v Google Play objaví hra, ktorá má v názve „angry“, prípadne „birds“, zvyčajne sa jedná o záležitosť, ktorá sa chce priživiť na fenoméne od fínskeho Rovia. Dnešná hra v Obednej prestávke sa „inšpiráciou“ ani netají, hlavný vtáčí hrdina sa veľmi ponáša na svojich naštvaných súkmeňovcov a na prvý pohľad je podobný aj herný koncept. Našťastie, naozaj len na prvý, v skutočnosti sa jedná o hru s odlišným ovládaním a cieľom.

Ninja Bird

V hre ovládate malého vtáčika, ktorý má „špeciálnu“ schopnosť – dokáže skákať zo steny na stenu a prichytávať sa na ne (zrejme odtiaľ sa autori inšpirovali pri názve hry). Ak sa náhodou netrafíte a vyletíte s vtákom mimo obrazovku, hra končí a level musíte hrať odznova. Postupne náročnosť hry stúpa, na niektorých stenách sa objavujú ostne, ktoré vtáčika pri dotyku zabijú a pribúdajú aj pohyblivé prvky, ako napríklad posuvné plošiny, ktoré treba vhodne využívať pri skokoch, reťaze, na ktorých sa dá rozhojdať, steny, ktoré je možné rozbúrať, atď.

Ovládanie je podobné ako v Angry Birds, to znamená, že ťahom prsta určujete smer a rýchlosť skoku. Rozdiel je len v tom, že v Angry Birds sa to dialo ťahom prsta dozadu, ako pri naťahovaní skutočného praku a tu je to realizované ťahom dopredu. Na displeji sa zároveň objaví biela šípka, ktorej veľkosť rastie v závislosti od toho, akú silu skoku určíte.

Hra je rozdelená na levely, ktorých je spolu až 60. V každom z máte za úlohu pozbierať čo najviac mincí a dostať sa k zlatej korune. Keď sa vám to podarí, level úspešne ukončíte a na základe počtu pozbieraných mincí získate hodnotenie v podobe jedného až troch zlatých pohárov. Levely sú zároveň rozdelené do niekoľkých graficky odlišných svetov. Grafika je priemerná a hlavne s pozadím sa autori „nevyhrali“ až tak detailne ako v spomínaných naštvaných vtákoch. Pohyblivé prvky sú však celkom pekne animované a hra nepôsobí nejakým škaredým dojmom.

Ninja Bird nie je žiadny herný klenot, ktorý by sa stal ozdobou vašej mobilnej hernej kolekcie na celé mesiace, ale zábavnosť sa mu uprieť nedá. Je to jednoduchá hra, ktorej princípy a ovládanie si rýchlo osvojíte a ako stvorená na obednú prestávku, či skrátenie čakania na autobus. Je zadarmo a bez mikrotransakcií, počas hrania však v úzkom pruhu v hornej časti displeja zobrazuje reklamy.

Verzia: 3.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.2
Aktuálna cena: Zdarma

19.6.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+