MojAndroid

Strieľanie po kadejakých príšerkách je obľúbeným námetom hier už od dôb legendárnych Space Invaders. Hry tohto žánru bývajú rôznej kvality, dnešná recenzovaná však patrí k tým vydareným a obzvlášť zábavným.

Monster Shooter

Monster Shooter 2 je hra plná streľby, výbuchov, zabíjania a krvi až do takej miery, že pri prvom spustení zobrazí upozornenie, že nie je vhodná pre deti a hráči by mali mať viac ako 13 rokov. Nasleduje vydarené animované intro, ktoré vám vysvetlí zápletku – monštrá z prvej časti sa vrátili na Zem a hlavná postava z prvého dielu, DumDum, sa musí opäť chopiť zbrane, pretože tentoraz je v ohrození celá planéta.

DumDum sa ovláda dvomi virtuálnymi joystickmi. Ľavý slúži na pohyb, pravý na streľbu. Pri ňom sa ešte nachádzajú tlačidlá na menenie zbraní a použitie granátov či mín. Autori nezabudli na asistenciu pri streľbe, takže DumDum sa natáča smerom k prichádzajúcim monštrám, čo robí zameriavanie ľahším a hrateľnosti to prospieva.

Grafika hry je dvojrozmerná, z bočného pohľadu zhora, ale fakt skvelá a krásne nakreslená. Svojím štýlom pripomína niektoré akčnejšie „animáky“, nechýba množstvo detailných výbuchov, jemne animovaných postáv a prostredia, hýriaceho farbami. Zvuková stránka za grafickou ani najmenej nezaostáva a okrem dramatickej hudby poteší množstvo zvukových efektov a tiež hlboký odstrašujúci hlas DumDuma:-)

Hra obsahuje  štyri graficky odlišné prostredia a viac než 80 levelov, plných najrôznejších monštier, ktoré sa dajú likvidovať, nechýbajú ani súboje s obrovskými záverečnými „bossmi“. Poškodiť a zničiť sa v niektorých prípadoch dá aj okolité prostredie, čo robí hru ešte zábavnejšou. K dispozícii je množstvo zbraní, ktoré je možné získavať postupne za peniaze nadobudnuté v hre, alebo rýchlejšie prostredníctvom mikrotransakcií. Okrem klasických zbraní, granátov a mín je v niektorých leveloch k dispozícii aj mechanický robot, do ktorého DumDum nasadne a môže ho ovládať. Toto robí zabíjanie príšeriek ešte zábavnejším:-) Ak by to všetko nestačilo, hra obsahuje aj kooperatívny multiplayer, takže môžete monštrá zabíjať spoločne s kamarátom.

Monster Shooter 2 sa dá z obchodu Google Play stiahnuť zadarmo a nezobrazuje reklamy, mikrotransakcie tu však nechýbajú a nejedná sa o malé čiastky. Tzv. Vip status stojí mesačne 3,80 eura, okrem neho sú k dispozícii rôzne balíčky s vylepšeniami a virtuálnymi peniazmi za relatívne vysoké sumy skutočných peňazí. Napríklad Monster Pack stojí 15,50 eura, Private ATM  19 eur a Packed Safe so 400 000 virtuálnymi peniazmi až 38 eur. Hra sa však dá hrať aj bez dodatočného investovania, len treba rátať s tým, že na niektoré lepšie zbrane bude potrebné dlhší čas šetriť.

12.8.2013
  • Majo

    WoW, už je dvojka? Paráda, Jednotku som prešiel, tak snáď dvojka bude ešte lepšia a dlhšia ;)

+