MojAndroid

Spomínate si na klasickú hru Míny, ktorá je súčasťou operačných systémov Windows? Nájdete ju s inovovaným dizajnom aj v jeho novších verziách, avšak najväčšiu slávu zaznamenala jej staršia verzia s typickou sivou farbou herného poľa z 90. rokov. Práve tú si môžete vychutnať aj na Android zariadeniach vďaka hre Minesweeper.

Minesweeper a Minesweeper h

Ak ste Míny ešte nikdy nehrali, ani o nej nepočuli (nepravdepodobné, ale pripusťme), jedná sa o logickú hru, v ktorej musíte postupne vydedukovať, na ktorých políčkach herného poľa sú umiestnené míny. Stačí postupne klikať na jednotlivé políčka, ktoré sa takto odkývajú a číslo, ktoré sa na nich zobrazí, vám ukáže, s koľkými mínami políčko susedí. Ak ste si istí, že na niektorom konkrétnom políčku sa mína nachádza, môžete ho označiť červenou vlajočkou (podržanie prsta na displeji). Hra úspešne končí, ak odkryjete všetky políčka bez mín, prípadne neúspešne, ak pri hľadaní na mínu narazíte. Hrá sa na čas, najlepšie časy sú zobrazené v tabuľke.

Minesweeper e Minesweeper c

Hra ponúka štyri stupne obtiažnosti, Noob až Expert, ktoré sa líšia počtom mín (8 až 99), ale aj počtom políčok na hernom poli. Nechýba však ani možnosť vytvoriť si vlastný level a určiť mu počet políčok aj mín. Keďže na obrazovke je vždy zobrazené celé herné pole, vyššie levely s väčším množstvom políčok sa hrajú na menších displejoch trochu ťažšie, zvládli sme to však aj na 4,3 palcovej obrazovke.

Po grafickej stránke je hra dokonalou kópiou svojej predlohy z PC a veľmi príjemnou nostalgickou spomienkou. Keďže sa jedná o jeden z najvydarenejších klonov tejto hry pre Android, skutočne vám ju môžeme odporučiť. V obchode Google Play je dostupná zadarmo, zmieriť sa treba len s reklamným pruhom v dolnej časti displeja. K dispozícii je však aj Pro verzia bez reklám za 1 euro.

Verzia: 3.2.8
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.2.8
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 3.2.8
Aktuálna cena: 1,99 €
Verzia: 3.2.8
Aktuálna cena: 1,99 €

10.1.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+